RECENZIA | VEX KING DOBRÉ VIBRÁCIE, DOBRÝ ŽIVOT

nedeľa 3. októbra 2021

 Sebaláska ako kľúč ku skvelému životu

Kniha Dobré vibrácie, dobrý život prináša odpovede na mnohé otázky, ktoré si často kladieme: Ako sa naučím mať rád samého seba či samu seba? Ako zmením negatívne pocity na pozitívne? Môžem nájsť trvalé šťastie? Svetoznámy motivátor a instagramový guru Vex King odpovedá na tieto otázky a ešte na množstvo ďalších.

Vex zvíťazil nad nepriazňou osudu a stal sa vzorom pre desaťtisíce mladých ľudí. Čerpá z osobnej skúsenosti a z intuitívnej múdrosti.

Autor: Vex King
Vyadavateľstvo: Tatran
Originál: Good vibes, good life
počet strán: 224

Odrazový mostík k sebaláske a osobnému rozvoju? Určite kniha od instagramového guru Vexa Kinga, Dobré vibrácie, dobrý život


Odpovede na otázky - "Ako sa naučím mať sa rád? Je možné zmeniť svoje návyky? Dokážem zmeniť svoje negatívne pocity na pozitívne? Môžem nájsť v živote balans, vedieť povedať nie a splniť si svoje ciele?" ale aj mnoho iného sa dočítate v tejto útlej, ale veľmi múdrej knižke.


Musím pochváliť vizuálnu stránku knihy, je neskutočne pútavá a pritom skromne minimalistická. Dokazuje, že práve v jednoduchosti je krása a takisto na tie najväčšie otázky býva jednoduchá odpoveď. My ľudia si svoje životy častokrát vedome či nevedome komplikujeme, overthinking sa stal našou súčasťou, pri tom sa spoliehame a veríme v zákon príťažlivosti, ale zabúdame konať.  Čakáme, že nás vesmír odmení iba na základe našich myšlienok....ale čo tak ísť mu naproti? Zákon vibrácií stojí nad zákonom príťažlivosti á je kľúčom ku skvelému životu. Neznamená to ale, že nás obídu všetky ťažkosti. Znamená to, že keď pochopíme jeho podstatu a začneme ho používať, podarí sa nám veci dostať pod kontrolu a vykľučkovať bez ujmy aj z naoko neriešiteľnej situácie. 


Kniha je rozdelená na 7 častí a od úvodu do problematiky vibrácií si prejdete pozitívnymi návykmi (plus tipmi a návodmi ako ich aplikovať), sebaláskou a kladením seba na prvé miesto, prijatím samého seba nielen fyzicky ale aj duševne, naučíte sa pracovať so svojou mysľou a privolať si svoje ciele, pracovať s podvedomím a napokon konať a prijať bolesť a svoje poslanie. Toľko k stručnému obsahu a teraz dojmy z mojej knihy. Akokoľvek sa to môže zdať, ako to čo tu už bolo predsa niekoľkokrát, v inej knižnej podobe, kniha Dobré vibrácie, dobrý život je čímsi predsa iná. Vidieť, že autor, inak úplne jednoduchý človek, má problematiku naštudovanú a učil sa na vlastných chybách, rástol aj padal na tom, na čom my všetci. Aj keď demonštroval príklady na svojom veľmi ťažkom detstve, som rada, že knihu nezahltil minulosťou a depriváciou do takej miery, že by kniha stratila hlavné posolstvo pozitívnej vibrácie. Ono tie príklady, ako je meditácia, alebo klasicky afirmácie a vizualizácie nie sú ničím prelomové, ale sú dobrým štartom k sebarozvoju. Okrem toho v obsahu vypichol niekoľko zaujímavých kníh z tejto problematiky a nič vám nebráni ísť hlbšie a naštudovať si ich. 


Stručne a jasné na pochopenie, pre všetkých, čo túžia zmeniť svoj život k lepšiemu. Dovolím si tvrdiť, že knižku zhltnete na posedenie, tak príjemne a svižne sa číta. Ak by ste po jej prečítaní opäť mali pocit, že schádzate z cesty, kľudne sa k vybraným kapitolám vráťte a prečítajte si ich ešte raz. Aj druhýkrát, tretíkrát, koľkokrát uznáte za vhodné....a nezabudnite, že ak zmeníte svoje myslenie, cítenie, reč a konanie, začnete meniť svet. (a tiež sledovať Vexa na jeho ig profile: @vexking

Moje hodnotenie: ★★★Zverejnenie komentára