Boj proti lupinám

sobota 7. marca 2015

Ahojte,
je tu koniec týždňa a ja si konečne sadám k nahromadeným recenziám. Dnešná recenzia sa bude týkať, dovolím si tvrdiť 100% prírodných produktov, o ktorých ste ešte (dúfam) nepočuli, a preto mi bude potešením vám ich predstaviť. Oba produkty som si vybrala zo stránky www.naureus.sk na testovanie a oba sa týkajú vlasovej starostlivosti-proti lupinám.
Už je to asi pol roka, čo nepoužívam žiadne stylingové prípravky, iba kvalitný šampón a maximálne lak na vlasy, poprípade kokosový olej na končeky. Asi sa tu naskytá otázka prečo, keďže v minulosti sa mi doma množili všelijaké spreje, séra, tužidlá a olejčeky. Pravdou je, že som pochopila, že všetky stylingové prípravky z drogérky sú svinstvo. Obsahujú samú chémiu a silikóny, ktoré ale nehorázne zanášajú pokožku hlavy. Čuduj sa svete, i ja, človek, ktorý jakživ nemal lupiny ich má i dermatologicky potvrdené. Musím používať iba silné šampóny z lekárne. Tie tiež nie sú bez chémie samozrejme, ale aspoň ako tak účinkujú. Žiť s lupinami a seboreu je ale bieda.....

seborea
Preto som si na testovanie vybrala práve šampón proti lupinám-a teraz pozor, čiste prírodný! Je od značky Annemarie Borlind. 

Oficiálny popis
"Tento šampón aktívne pôsobí na prevenciu a redukciu lupín. Podporuje prirodzenú rovnováhu pokožky hlavy a zmierňuje svrbenie."

Hlavné zložky:
Zinc PCA je prirodzený komponent ľudskej pokožky. Má anti-mikrobiálne účinky a schopnosť regulácie mazu. Pšeničný proteín viaže vlhkosť, posilňuje, dodáva vlasom lesk a pružnosť.

Založené na prírode:
Bez sulfátov • Bez silikónov • Bez PEG • Bez zvieracích výťažkov/100% vegetarian • Bez parabénov • Bez parafínov • Bez syntetických vôní a farbív.
Pleťová kompatibilita a účinnosť sú klinicky potvrdené. Certifikované známkou EcoControl a BDIH.
Hodnotenie/ šampón je priesvitný a riedky takmer ako voda, ale nedajte sa zmiasť. Má intezívnu vôňu a i keď nepení príliš, funkciu zvláda. Pokožku hlavy mi ukľudnil, nesvrbela ma. Lupiny sa mi nezhoršili, ale ani celkom nevymizli. Tento šampón je strašne fajn práve tým, že je prírodný, ale dlhodobo ho musím kombinovať s niečím silnejším, aby sa mi stav opäť nezhoršil. Po umytí som mala vlasy pevné a pekne lesklé, nepotrebovala som nič na rozčesávanie. Pripisujem to obsahu pšeničného proteínu. Šampón sa mi osvedčil, takže ho môžem smelo doporučiť ľuďom či už ako prevenciu alebo boj proti lupinám. Ak nie ste práve beznádejný prípad, verím, že vám šampón pomôže a svitne i vám na lepšie časy....pretože už som tých šampónov a prípravkov proti lupinám vystriedala mnoho a niektoré mi absolútne nesadli. Tento radím jednoznačne k tým sľubným adeptom.
8/10

 Prášok z prírodného minerálu Hectorite ma zaujal na prvý pohľad. Je balený v takej papierovej tube, resp. valci, mne osobne to pripomína vegetu, keďže vrch musíte točiť a až tak dávkovať :D Prášku je v balení až 300g a veru je to dosť. Bola som dosť zvedavá ako sa vysporiada s mojimi mastnými vlasmi, ale medzičasom sa moja produkcia mazu tak ustálila, že už to nie je také strašné a prášok teda neviem zhodnotiť v plnej akcii. Boli časy, keď mi vlasy zmastneli za necelých 24 hodín. Dosť som preto trpela, teraz vydržia i tri dni. Ťažko povedať, čo mi to zmiernilo, netuším, asi kombinácia stravy, panthenolu a dobrého šampónu alebo aj vody, ktorá je tu kde žijem omnoho tvrdšia ako doma.

Oficiálny popis
"Lavaerde prášok (lávová zem) obsahuje 100% prírodného minerálu Hectorite, používaný v severnej Afrike už po stáročia. Vynikajúca schopnosť viazať nečistoty a mastnotu. Veľmi jemný k pokožke, stimuluje a neoslabuje prirodzený ochranný film. Ideálny na veľmi citlivú pokožku, na mastiace vlasy a pri nadmernej tvorbe lupín."

Hodnotenie/ Prášok Lavaerde je pieskovej farby a dosť komplikovane sa aplikuje. Je pre mňa umením nasypať si ho tak, aby neskončil všade naokolo v kúpeľni. To je asi jediné, čo mu vytýkam. Inak si vie s mastnotou pri korienkoch celkom poradiť-naposledy som mala mastné vlasy a tento prášok behom minúty z nich spravil super vlasy. Je to na štýl suchého šampónu, ale čiste prírodného. Ja mám plavé vlasy a prášok i jeho farba mi neprekáža, keďže sú to takmer identické odtiene, neviem ale posúdiť, či by bol viditeľný na iných vlasoch. Čo sa týka citlivej pokožky a lupín-pokožku mi nedráždil, ale na druhej strane s lupinami mi nepomohol. Preto mu dávam...
7/10


Máte lupiny, čo vám na ne pomáha? 

2 komentáre

  1. Ja používam proti lupinám šampón od Syossu. Ten je fakt dobrý a silný. Vyhovuje mi, aj keď som čítala nejaké negatívne recenzie. Ja mám ten modrý .... :)

    www.korytna.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Lupy nastesti moc netrpim, ale trapi me spise ty mastne vlasy. Ten prasek vypada zajimave :-)

    OdpovedaťOdstrániť