Pravidlá krásne zdravých vlasov

piatok 26. júla 2013

Dlhé roky som snívala mať vlasy ako z reklamy, až neskôr som však pochopila, že je to len marketingový klam a skutočne dokonalé vlasy má len malé percento žien. Tie z vás, ktorým príroda a genetika toľko šťastia do vienka nedarovala, čítajte ďalej. Ako sa hovorí: "pre krásu sa trpí.." a ak chce žena vyzerať pekne, mať zdravo vyzerajúce krásne vlasy a zároveň i vyššie sebavedomie, musí preto i niečo obetovať. Nelámte si ale hlavu, ide o pomerne jednoduché pravidlá, ktoré možno dobre poznáte, len ich nedodržiavate.
1. Strava
Číslom jeden je nepochybne správna životospráva. Darmo si budete kupovať drahé prípravky na vlasy, robiť kúry, ak neprijímate vitamíny do tela zvnútra. Možno sa vám to nezdá, ale strava sa často odráža práve i na našej korune krásy. Najvhodnejšie na ich podporu je konzumácia vitamínu B (vhodný je i magneB6), ktorý sa nachádza v rybách, mliečnych výrobkoch, ryži, banánoch, strukovinách, mäse a podobne. Okrem toho je veľmi prospešný i zinok, kremík, železo proti vypadávaniu a predoveštkým čistá voda. Voda je predsa základ života, každej bunky, preto nie je prekvapením, že i vlas sa potrebuje poriadne "napiť".

2. Správne česanie
Starostlivosť o vlasy je dôležitá nielen zvnútra, ale i zvonka. A práve tu robia mnohé z nás chybu. Používame nekvalitné hrebene z umelej hmoty, kefy a techniku tiež nemáme najlepšiu. Pre vlasy sú najšetrnejšie kefy s prírodnými štetinami, napr. z diviaka, ktoré vlasy krásne vyhladzujú. Nie každá má však také husté vlasy, že si môže dovoliť dokonale hladké vlasy popri hlave a tu robíme mnohé chybu- občas túpírujeme, češeme do protismeru, v mokrom stave, chceme vlasy navzdušniť a tie sa lámu a ničia. Pri česaní platí i ďalšia základná vec, a to menej je niekedy viac. Pri častom česaní vám vlasy zmastnejú ani sa nenazdáte. Neazbudnite, že i vlasy chcú dýchať, preto ich noste ak sa dá, rozpustené.

3. Styling
Žehlička, fén, kulma.......každá z nás má aspoň jedno z toho doma. Oplatí sa investovať do drahších prípravkov na ochranu pred teplom, predídete tak spáleniu vlasu a jeho ničeniu. Absolútne tabu by malo byť kulmovanie a žehlenie ešte vlhkých vlasov. Vlasy pri styku s nimi iba tak zasyčia a vy si vlasy postupne  celkom zničíte. Nechať vlasy voľne uschnúť je tá najlepšia voľba, nie vždy je to ale možné a prídete tým pádom i o objem. Preto fénujte minimálne, už rozčesané vlasy spolu s tužidlom, dodržujte vzdialenosť a po fénovaní nezopínajte. Kvalitné prípravky v rámci stylingu nájdete na TU.

4. Lesk
Pre lesk je tu niekoľko trikov. Oplachovanie studenou vodou na konci umývania vlasov je už známa vec, vlas a akoby uzavrie a menej sa poškodzuje, no i skôr sa omastí. Dobrí pomocníci z kuchyne sú i ocot, med, olivový olej a citrón. Zabudnite na prípravky na vlasy s obsahom alkoholu, ten ich zbytočne vysuší. Robte si pravidelné domáce kúry a ak sa vám nechce, kľudne siahnite po drogériových prípravkoch. Super je i argánový olej a kokosový olej Saloos či Orofluido. Farby bez obsahu amoniaku vedia taktiež vytvoriť oslňujúci lesk!

5. Pomoc z lekárne
Ak si už neviete a rady a chcete niečo spoľahlivé z lekárne, skúste BIOHAR, BIOSCALIN alebo podobné prípravky na rast vlasov a ich zdravý vzhľad. Vhodné sú i výživové doplnky, vápnik horčík zinok, panthenol alebo obyčajné béčko či zinok. Ak sa rozhodnete pre tento krok, skúste vlasy čím menej zaťažovať, doprajte im aspoň mesiac kľud bez zbytočnej chémie a siahnite i po prírodných šampónoch. Možno sa vám budú zdať unavené, ale ono to prejde a všetko sa raz vráti do normálu, len to chce čas.

Tip na záver: Skvelé vlasové prípravky známych značiek nájdete na stránke parfums.sk----->TU, navyše ku každému nákupu dostanete i darček zdarma :-) Ak ste ešte neskúšali Orofluido kryštál na vlasy, skúste. I kvapka vám dodá hebkosť, vôňu a pocit zamatových vlasov! Za seba môžem ešte prezradiť, že okrem spomenutých doplnkov beriem i iné, jedným z nich je i spirulina-riasa v tabletách je veľmi prospešná pre celý organizmus najmä cez zimu. 

4 komentáre

 1. Ahoj, ahoj!
  Pozývam ťa na moju letnú giveaway. Budem veľmi rada, keď sa zapojíš :°))
  http://mylittle-shelter.blogspot.sk/2013/07/summer-giveaway_22.html

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Strava je podle mě nejdůležitejší :)
  tinyinworld.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. hlavne niektoré vitamíny sú fajn na vlasy (B5, zinok atď)... inak, ak sa skúšala niektorá z Vás extra dlhé clip in vlasy?

  OdpovedaťOdstrániť