REVOLUTION BY PETRA

nedeľa 10. februára 2019

Makeup Revolution by Petra paletka ocnych tienov notino


Paletka Makeup Revolution v spolupráci s českou blogerkou Petrou rozprúdila hneď po uvedení na trh vášnivé diskusie. Mnohí sú z nej paf, ale nájdu sa aj negatívne ohlasy. Musím sa priznať, že osobne to "pozadie" a príbeh neriešim, pre mňa je podstatné či sú jednotlivé odtiene pre mňa využiteľné a ako sú nakombinované. Jednoznačne ale pokladám za úspech, že sa paletka predáva celosvetovo a stojí za ňou obyčajná ženská z Čiech. Možno niektoré fanúšičky si ju kupovali iba kvôli Petre, pretože im je jednoducho sympatická ale ja nie. Kupovala som ju na notino, pretože sa mi zdá ako vynikajúci deal 36 odtieňov, z ktorých sa dá vytvoriť neskutočné množstvo variácií a cena je taktiež priaznivá (12,90€)

Makeup Revolution by Petra

Makeup Revolution by Petra paletka ocnych tienov notino

Dizajnovo nemám čo vytknúť. Matný čierny povrch dobre šľape so zlatým fontom a "odtlačkom" autorky, len si musím dať bacha, aby som ju neopackala. Zašpiniť sa totiž vie takýto matný povrch expresne rýchlo. Vo vnútri by asi každý čakal klasicky zrkadielko zaberajúce pol balenia a štetec na nanášanie, ale u tejto paletky to tak nie je. Som vážne rada, že sa Petra vybrala inou cestou a  namiesto i tak nepoužiteľného štetca a zrkadla nabila radšej obsah zmysluplnými odtieňmi, ktoré spolu dobre fungujú na akýkoľvek typ líčenia.

Makeup Revolution by Petra paletka ocnych tienov notino

Jednotlivé tiene sú vyskladané do farebnej škály, a to podľa tónu, či ide o studené alebo teplé, pričom spodný rad tvoria čiste iba prechodové tiene. Viac inklinujem v poslednom čase k teplejším odtieňom, ale v pohode sa dajú kombinovať i medzi sebou. Dobre spolu fungujú na viečku, neopadávajú a nanášajú sa celkom ľahko. Tie metalické najviac vyniknú  pri aplikácii prstom či metódou na mokro, ale nie je to pravidlom. Možno na začiatok prekvapia farby, ale v konečnom dôsledku zistíte, že sa z tejto paletky dá vybiť maximum- a to ako na jemné nahé líčenie, tak aj niečo extravagantnejšie na deň či na večer.

Makeup Revolution by Petra paletka ocnych tienov notino
Makeup Revolution by Petra paletka ocnych tienov notino

Asi 90% z týchto tieňov je kvalitatívne nadpriemer na svoju kategóriu a v tejto cenovej relácii asi ťažko nájdu konkurenciu. Na tiene Too Faced nedám dopustiť a stále sa im nič v mojich očiach nevyrovná, ale pre začiatočníkov alebo aj makeup artistky môže byť táto paletka voľbou, ktorou nešliapnu vedľa. 

Makeup Revolution by Petra paletka ocnych tienov notino

Napriek tomu, že ma neviaže žiaden citový vzťah k tejto značke, ani som nemala žiadne očakávania pri kúpe, hodnotím ju vo výsledku ako veľmi dobrú.


3 komentáre

  1. už dlho tejto paletke odolávam, aj napriek tomu, že sa mi veľmi páči, recenzie na ňu nie sú vôbec zlé,tak uvidím :)
    MakeupbyVeo

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Paletku jsem si samozřejmě musela koupit taky a rozhodně její koupí nelituji :) je skvělá!!

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovedaťOdstrániť