KORRES-grécke značky I.

nedeľa 28. augusta 2016

Ahojte!
Včera som sa vrátila z Grécka, konkrétne zo slnkom zaliatej Kréty a preto ma napadlo zaviesť na blogu trojdielnu rubriku a predstaviť vám tri grécke značky. Postupne vám odprezentujem jednu po druhej a dnes začneme značkou, ktorú je dostať i u nás a to značkou KORRES. Na túto značku som sa veľmi tešila, keď som tam šla láka ma od nich vyskúšať hneď viacero produktov. Vyberiem zoznam pre mňa toho najzaujímavejšieho, no najprv by bolo vhodné túto značku predstaviť, nakoľko nie každá z vás ju pozná.

zdroj: vivamondo.com
Korres je prírodná grécka kozmetika, ktorá bola vybudovaná na homeopatických základoch, a vznikla v najstaršej gréckej homeopatickej lekárni Tzivanidis Pharmacy v Aténach. Za jej zakladateľa sa považuje Yiorgos Korres, ktorý tu pracoval počas štúdia farmácie. Na základe bohatých skúseností a znalostí z homeopatie sa rozhodol založiť Korres Natural Products s cieľom vyrábať bezpečné, účinné, trendové a prírodné produkty dostupné pre všetkých. Zaviazal sa, že vždy bude prezentovať iba pravdivé fakty o zložení na obaloch svojich výrobkov a nezavádzať tak spotrebiteľa.

Korres ponúka široké spektrum produktov- starostlivosť o pleť a telo, vlasovú starostlivosť, pánsku starostlivosť, prípravky na opaľovanie, dekoratívnu kozmetiku, prírodné farby na vlasy bez amoniaku a tiež potravinové doplnky.

Čo v kozmetike Korres určite nenájdete:
- minerálne oleje a ich ďalšie deriváty - syntetické produkty chemicky získané z petroleja. Bežne sa vyskytujú v kozmetických výrobkoch a majú za následok upchávanie pórov a oslabenie prirodzenej funkcie pleti.
- parabény
- silikóny - syntetické zmesi, ktoré sa v kozmetike používajú pre zjemnenie textúry výrobkov.
- propylénglykol - používa sa ako syntetické rozpúšťadlo pre väčšinu rastlinných extraktov a môže spôsobovať alergické reakcie.

KORRES
aktuálne kúpite i na notino.sk
Korres Mask & Scrub Cucumber očná maska proti opuchom a tmavým kruhom/ Korres Face Pomegranate čistiace utierky pre zmiešanú a mastnú pleť/  Korres Velvet Orris (Violet/White Pepper) toaletná voda pre ženy/ Korres Body Equisetum dezodorant roll-on bez obsahu hliníkových solí/ Korres Hair Liquorice and Urtica šampón pre mastné vlasy/ Korres Body Seaweed Grains & Cafeine tuhé mydlo s exfoliačným účinkom proti celulitíde/ Korres Face Pomegranate hydratačný krém-gél pre redukciu kožného mazu pre zmiešanú a mastnú pleť/ Korres Vanilla (Freesia/Lychee) sprchový gél pre ženy/ Korres Bellflower (Tangerine/Pink Pepper) darčeková sada I.

Máte už skúsenosť s touto značkou?

3 komentáre

 1. Nepoznám ju, ale vyzerá super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. S touhle značkou zkusenosti moc velké nemám, měla jsem jeden produkt na rty který se objevil kdysi v ladyboxu a byl dobrý :)
  Miska blog

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Upřímně tuto značku vůbec neznám a je to pro mě novinka :) Ale má velice zajímavé produkty..

  Nela Agáta z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť