Sun Protection

nedeľa 30. augusta 2015

Zdravím vás kočky,
konečne som sa dočkala víkendu, ale že bude až taký horúci, by ma ani vo sne nenapadlo. Vracia sa nám ďalšia vlna horúčav a i keď vám zrejme končia prázdniny a máte pocit, že leto je fuč, stále sa dá vyraziť k vode a rozlúčiť sa s tohtoročným letom vo veľkom štýle. V septembri býva ešte teplo i v známych dovolenkových destináciách a ja zatiaľ neprezradím detaily, ale plánujem ešte jeden dobrodružnejší trip :-)

Takže pusťme sa spoločne do dnešnej recenzie na prípravky Daylong, ktoré vám poskytnú nielen vysoko účinnú SPF ochranu, ale zabezpečia vám i tú najlepšiu starostlivosť o vašu pokožku po pobyte na slnku :-)
*Daylong*
Začnem prípravkom Daylong After Sun Gel, čo je hydratačný chladivý gél určený na celé telo vrátane tváre. Pre mňa, bielokožca je rovnako dôležitá ako ochrana na slnku, tak i proces, ktorý nasleduje potom. Zakladám si natom, aby som kožu hydratovala a zbytočne ju nezaťažovala, práve naopak. Po slnku koža potrebuje úľavu a nič jej nespraví lepšie ako niečo ľahké a chladivé. Gél po opaľovaní sa stal každodennou rutinou po príchode z pláže, avšak chladivý efekt mohol byť aj silnejší. Inak mi zmieroval nepríjemné prejavy a kožu dobre hydratoval.

Vlastnosti
 • ultraľahký gél, rýchlo sa vstrebe a nelepí 
 • pre kožu namáhanú slnkom a citlivú kožu 
 • hydratuje kožu s glycerínom a dexpanthenolom 
 • bez alkoholu, parfumu, emulgátorov, minerálnych olejov a prídavných konzervačných látok
Daylong After Sun Repair sa od gélu odlišuje predovšetkým zložením-obsahuje totižto aktívny enzým na opravu DNA endonukleázu. Akokoľvek čudne to znie, vedzte, že podobné enzýmy sa v koži prirodzene nachádzajú,  pomáhajú pokožku zregenerovať a zároveň ju chránia pred predčasným starnutím. Ja som ho používala najmä na tvár, kde mi robil vyslovene dobre. Tvár si veľmi neopaľujem a ak už aj, zakaždým si ju chránim. Po natretí sa rýchlo vstrebal a príjemne mi voňal, klasický krém na tvár som takmer nepoužívala. 
Daylong Extreme SPF 50 je opaľovacie mlieko pre extrémne citlivú kožu a to platí najmä pre fototyp I až II. Chráni vás vo vysokohorskom prostredí ako aj v trópoch. Toto leto som bola na horách iba raz a preto som mlieko nejak často nepoužívala, určite je však dobré ho doma mať, pre istotu. Nikdy neviete kam sa vyberiete a kedy ho budete práve potrebovať. Na horách je slušne silné UV a preto by som neriskovala.  Obsahuje vitamín E, aloe vera a je ozaj vodeodolné, i keď na turistike je to asi jedno. Je bez parfumu, emulgátorov a prídavných konzervačných látok, je teda  vhodné i pre malé detičky, i keď Daylong má i produkty cielene určené pre tých najmenších.

Naopak druhý prípravok je mojim favoritom a jednoznačne najviac využívaných ochrancom na slnku. Prežil so mnou celú dovolenku a je to Daylog sensitive SPF 30 Gel-Spray. Ako vyplýva z názvu jedná sa o opaľovací prípravok v spreji na mimoriadne citlivú pokožku, ako sú napr. ľudia trpiaci mallorca acne alebo alergiou na slnko. Chvalabohu, netrpím ani jedným z toho, ale kožu citlivú mám a neraz sa mi kombinácia slnka a slanej vody vypomstila v podobe červených fľakov po tele. Toto leto som si aj napriek slanému Jadranu mohla užívať v kľude dovolenku a nemusela som hľadať zakaždým sprchu, akonáhle som vyšla z mora. Prípravok je takej béžovej farby a rozprašovač veru nie je jeho silná stránka, nakoľko celý apartmán bol prvé dni od tohto mlieka cez dlážku až po zrkadlo, tak som si ho striekala priamo do dlane ale o nebolo ono, čiže asi je najlepšie natrieť sa priamo v teréne. Po streknutí na kožu ho treba dobre rozotrieť a to naozaj poctivo, lebo tam kde ho poriadne nezapracujete, vám môže ostať po opaľovaní svetlejší fľak :-) Za celý pobyt som ani raz nebola spálená a to som, dá sa povedať, pol dňa sedela na slnku. Aplikáciu som prirodzene opakovala viackrát za deň, i keď je mlieko vodeodolné. Posledný deň som si nenatrela jednu partiu a po 20 minútach som tak zhorela, že som celou cestou v aute vyplakávala, tak ma to pálilo. Poučila som sa a so 100% istotou môžem tvrdiť, že Daylong bohovsky funguje a nemá zmysel skúšať "čo sa stane, ak sa na chvíľu nenatriem." :-D

Vlastnosti
 • Vysoká ochrana (SPF 30)
 • ľahko sa rozotiera, rýchlo sa vstrebe, nelepí > výsledkom je vynikajúci pocit na koži
 • bez parabénov, parfumu a egulgátorov
 • extrémne odolné voči vode
 • hypoalergénne, nekomedogénne
 • dermatologicky testované
Máte skúsenosti s Daylong? :-)


5 komentárov

 1. Daylong je jediné, čo používam už veeeeľmi dlho :) tiež mám veľmi bielu kožu, ľahko sa spálim a toto je moja jediná záchrana.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. mne tiez iba tuto znacku kozna doporucila a je pre mna top :)

   Odstrániť
 2. VELMI HEZKÝ ČLÁNEK
  terievans98.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Daylong som nepoužívala nikdy. Ale asi na budúce leto si ho zaobstarám :) Pekný článok

  Pozývam vás na Giveaway o sérum na riasy Realash v hodnote 50€
  http://www.danycuks.com/2015/08/realash-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť