Soaphoria Damask Rose

piatok 30. januára 2015

Počuli ste už o damašskej ruži ? Iste už neraz.  Myslím, že predovšetkým staršie ročníky si ju budú dobre pamätať dodnes. Svojho času to bol trend v kozmetickom priemysle a nejedna mamka, babka či susedka si z dovolenky priniesla práve  voňavé poklady z "rosa damascena", v preklade z damašskej ruže :-)

Načnime zľahka do histórie tohto kvetu, ktorá spadá až do obdobia Perzie. Boli to práve Peržania, ktorí ako prví začali vyrábať ružový olej. Po tom, čo damašskú ružu sám Alxander Macedónsky priniesol na Balnkánsky poloostrov, našla svoje útočisko v tzv. Ružovom údolí na území dnešného Bulharska, kde má najlepšie podmienky na pestovanie. Damašská ruža je veľmi vzácny a vysoko cenený kvet, nakoľko 1kg esenciálneho oleja si vyžaduje až 4 tony okvetných lístkov-neuveriteľné číslo! Už samotný zber sa riadi prísnymi pravidlami, zvyčajne trvá jeden mesiac a začína sa už za skorého rána, aby boli lupene svieže a zachovali si tak všetky obsiahnuté zložky. 

Asi máte na jazyku otázku, čo je na tomto kvete tak výnimočné a unikátne. Budem sa vám snažiť odpovedať, ale lepšie raz skúsiť ako stokrát počuť. 
 • Má antiseptické účinky a upokojuje podráždenú pokožku. 
 • Pomáha zmierniť začervenanú a podráždenú pokožku.
 • Stimuluje krvný obeh v drobných cievach pokožky, pomáha znížiť výskyt popraskaných žíl a kapilár.
 • Udržuje rovnováhu Ph, upokojuje exzemickú a dermatitickú pokožku. To sú len jedny z jej pozitívnych účinkov, je ich ďaleko viac :-)


Dnes by som vám rada predstavila konkrétny produkt od konkrétnej slovenskej značky a tým je kvetová voda od Soaphorie zo stránky www.biokosik.sk . Jedná sa o hydrolát, čo značí čistý prírodný produkt bez obsahu alkoholu, pričom každá kvapka v sebe ukrýva esenciu danej rastliny - v našom prípade damašskej ruže a jej blahodárnych účinkov. Táto kvetová voda je balená v tom najsympatickejšom balení, aké som u pleťových vôd vôbec videla. Roztomilá sklená fľašťička, hliníkový vrchnáčik, jednoduchá etiketa či mašlička zo špagátu podčiarkli jej zvláštne čaro. Už pri prvom otvorení vás ovanie zmyselná vôňa ruže-nie sú to tie nevábne parfémy po babke spred 30 rokov :-) Je to nasladlá, lahodná vôňa ruže - upokojuje až priam otupí vaše zmysly. Ale aby sme neostali iba pri jej vedľajších vlastnostiach, musím spomenúť i jej primárne účinky.

Je určená pre všetky typy pleti, čo značí jemnú, citlivú, zrelšiu ako aj aknóznu a mastnú pleť. Moja pleť je skôr zmiešaná a potvrdzujem, že vynikajúco stiahne póry, pleť doslova vypína a sťahuje. Napriek jemným pocitom pnutia je vhodná i na začervenania, rosaceu a iné prejavy citlivej pleti. Mala by upraviť tonus pokožky, ako aj bojovať proti vráskam či upokojiť nervový systém :-)
Za seba môžem smelo povedať, že je to vynikajúca tonizačná voda, s prenikavou vôňou, ktorej sa nedá odolať. Zvyčajne ju používam len párkrat do týždňa, je jej máličko, iba 50 ml a o to mi príde vzácnejšia, takže si ju šetrím. Akné nemám a póry sa mi taktiež stiahli, takže kvetová voda z damašskej ruže u mňa boduje ako doplnková starostlivosť. 

Výrobky od Soaphorie môžem znova odporučiť všetkými desiatimi, a to nielen pre tie z vás, ktoré chcú podporiť slovenské značky ;-)
Kúpite ju TU

Je vám sympatická táto značka?


2 komentáre

 1. O ružovej vode všeobecne čítavam v poslednom čase samú chválu, ešte som však nemala tú česť ju vyskúšať. A že je Soaphoria slovenská značka sa mi ani veriť nechce, ale pokiaľ je to tak, čo som nevedela, tak sa teším, že ožíva náš kozmetický priemysel.
  http://biankacosmetics.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Presne túto vodu som mala, a možem len súhlasiť, je to naozaj skvelý a kvalitný produkt ! ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovedaťOdstrániť